ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    0
    Super Moderator

Red face آپدیت درایور Dahdi برای رفع مشکل هنگ آپ نکردن چنل ها توسط کارت openvoxدر الستیکس

سلام
    گاها در بعضی سرور های الستیکس ما نیاز داریم که درایور dahdi رو آپدیت کنیم تا یه سری مشکلاتمون مرتفع بشه
    بعضی ها از این کار هراس دارند که نکنه مشکلی برای سرور پیش بیاد.
    آموزش این آپدیت رو در این پست قرار میدم
    اگر هم سوالی بود در همین پست بذارید تا بررسی بشن.
    ویرایش توسط m.vahid : 11-20-2013 در ساعت 05:02 PM
    0
    Super Moderator

Talking

بعد از این که به سرور ssh زدیم
    کامند زیر رو میزنیم تا ورژن موجود رو ببینیم:
    dahdi_cfg -vvv

حالا سرویس استریسک و dahdi رو stop میکنیم:
    amportal stop
    service dahdi stop

حالا فایل درایور رو دانلود و نصب میکنیم:
    cd /usr/src
    wget -c http://downloads.openvox.cn/pub/driv...current.tar.gz
    tar -zxvf openvox_dahdi-linux-complete-current.tar.gz
    cd dahdi-linux-complete-2.7.0+2.7.0/
    make
    make install
    make config

وبعد سرور رو reboot میکنیم:
    reboot

بعد از بالا اومدن سرور:
    dahdi_cfg
    amportal start
    service dahdi start

حالا ورژن جدید رو چک کنید:
    dahdi_cfg -vvv

موفق و موید باشید
    0
    Junior Member

بالا نیامدن سیستم عامل

سلام

من مشکلی داشتم که وقتی call forward می کردم رو موبایلم اگه reject می کردم اون تماس بسته نمی شد و توی پنل اپرانتور نشون میداد که تماس هنوز برقراره و داره شماره میندازه و شماره سرور رو که میگرفتم می گفت : تماس برای شما مقدور نمی باشد !
    و حتما باید سیستم را reset میکردم تا مشکل حل شود ! گفتم مطابق گفته شما شاید از درایور باشه !
    من این کار رو کردم به جای 2.7.0 آمده بود 2.9.2
    من هم آن را نصب کردم وبعد از ریبوت سیستم عامل در همان نقطه چک کردن دراور کارت گیر میکند و می گوید درایور مشکل دارد لطفا آن را fix کنید ! و بالا نمی آید ! چه باید کرد حالا ؟ دوباره یعنی کلا نصب کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا کمک کنید !
    1
    Adminstrator
    نقل قول نوشته اصلی توسط vms_net نمایش پست ها
    سلام

من مشکلی داشتم که وقتی call forward می کردم رو موبایلم اگه reject می کردم اون تماس بسته نمی شد و توی پنل اپرانتور نشون میداد که تماس هنوز برقراره و داره شماره میندازه و شماره سرور رو که میگرفتم می گفت : تماس برای شما مقدور نمی باشد !
    و حتما باید سیستم را reset میکردم تا مشکل حل شود ! گفتم مطابق گفته شما شاید از درایور باشه !
    من این کار رو کردم به جای 2.7.0 آمده بود 2.9.2
    من هم آن را نصب کردم وبعد از ریبوت سیستم عامل در همان نقطه چک کردن دراور کارت گیر میکند و می گوید درایور مشکل دارد لطفا آن را fix کنید ! و بالا نمی آید ! چه باید کرد حالا ؟ دوباره یعنی کلا نصب کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا کمک کنید !
    این موردی که شما با آن روبه رو بوده اید ناشی از آن است که سرور شما بوق مشغولی را تشخیص نمیدهد.
    در فایل chan_dahdi.conf موارد زیر را وارد نمایید
    busydetect=yes
    busycount=3
    و مقدار زیر را بر اساس سیگنال خطوط خود تغییر داده و اضافه نمایید
    busypattern=500,500
    0
    Junior Member

مشکل در راه اندازی مجدد

سلام

ممنون از توجهتون این تغییراتی که فرمودید رو انجام دادم ، اما مشکل اصلی من الان اینه که سیستم عاملم انگار بالا نمیاد !
    من روی interactive mode رفتم و dadhi رو زدم run نشه و بعد اومد بالا حالا وقتی ادامه روند راه اندازی درایور جدید رو می رم و می زنم dahdi_cfg با Error مواجه میشم ! hardware detecting خود Elastix هم کار نمیکنه و همش میچرخه ولی چیزی پیدا نمیکنه ! کلا serveram رفته رو هوا ! لطفا درین مورد راهنمایی کنید
    سپاس
    0
    Junior Member
    سلام مجدد
    استاد این مشکل درایور حل شد از سایتی که فرموده بودید 2.6.2 را دانلود و نصب کردم
    اما مشکل اول همچنان پا برجاست . درضمن اون فرمان ها رو هم که گفتید وارد کردم ولی افاقه نکرد !
    وقتی تماسی را از داخلی مثلا 100 به flow me اون میفرستم رو موبایلم همه چیز ok هست وقتی تماس تمام میشه و قطع می کنم ، تو قسمت flash operator نشون میده که هنوز تماس قطع نشده و در این شرایط اگر شماره شرکت رو بگیرم میگه : تماس برای شما مقدور نمی باشد !

باید حتما restart کنم تا ok بشه !
    خیلی گشتم جوابی براش پیدا نکردم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید .
    1
    Adminstrator
    در صورت امکان بوقی که بعد از ریجکت کردن روی خط شما پخش می شود را ضبط نمایید و به پست خود الصاق نمایید تا الگوی disconnect را برای شما مشخص کنم.
    0
    Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhsaleh نمایش پست ها
    در صورت امکان بوقی که بعد از ریجکت کردن روی خط شما پخش می شود را ضبط نمایید و به پست خود الصاق نمایید تا الگوی disconnect را برای شما مشخص کنم.
    ---------------------------------------------------
    سلام جناب صالح
    ممنون از توجهتون به سوالات وقت گیر بنده
    درباره بوق باید بگم که بوق نمیزنه وقتی این مشکل پیش میاد ! یک خانم فارسی زبان میگه : متاسفانه تماس برای شما مقدور نمی باشد !
    اما من چند تا کار انجام دادم که تو سایت های مختلف دیدم ولی درست نشد ! اون کارها اینا بودن :
    1- driver من 2.4 بود که به 2.6.2 ارتقا دادم
    2- در chan_dahdi.conf موارد زیر راوارد کردم
    busydetect=yes
    busycount=3
    busypattern=500,500

3- busypattern=0,0
    4- rxgaine=3
    5- rxgaine=6
    6- کلا follow me رو بی خیال شدم و با *72 کار کردم !

بعضی مواقع درست می شد ! اما 3 یا 4 بار که تماس رو دایورت میکرد باز خراب میشد ! و تماس رو قطع نمی کرد ! یعنی نمی فهمید تماس قطع شده و در پنل اپراتور نشون می داد که dahdi 3 , dahdi 4 مشغوله و داره تایم میندازه ! درحالی که کاربر قطع کرده بود ! و این اتفاق فقط در دایورت روی موبایل و خطوط خارجی می افته ! رو داخلی ها اگه دایورت کنم که هیچ مشکلی نیست !

دیگه موندم چیکار کنم جناب صالح ! اگه ممکنه راهنمایی بیشتری بفرمایید

سپاس فراوان از وقتی که میگذارید
    1
    Adminstrator
    عملکرد کارت شما در برقراری تماس به این ثورت است که اول بررسی می کند که آیا خط به کارت متصل است یا نه اگر متصل بود شماره را در قالب سیگنال صوتی DTMF شماره گیری می نماید.
    پس از این مرحله از دید کارت عملاً مکالمه شروع شده است و راه تشخصی برای اینکه فرد گوشی را برداشته یا نه وجود ندارد.
    این مسئله در تشخیص اتمام مکالمه بسیار مهم است لذا در درایور کارت مکانیزمی وجود دارد که از همان ابتدا شروع به پردازش سیگنال های صوتی می نماید زمانی که به الگوی معرفی شده (بوق اشغال) بر خورد تماس را قطع می کند.
    در مورد شما اگر به هر دلیلی از جمله پخش پیام صوتی مخابرات این الگو پخش نشود، کارت همچنان تصور یک مکالمه را دارد.
    برخی از گیت وی های VoIP برای جلوگیری از مواردی مشابه آنچه شما به آن برخوردید، امکانی تحت عنوان silent supervision دارند تا در صورتی سکوت شدن خط برای مدت طولانی تماس را قطع کند. اما متاسفانه Driver DAHDI این امکان را ندارد.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •