ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
    0
    Junior Member

انتقال خط تلفن به صورت بیسیم

سلام
    مشکل کوچکی وجود دارد که امیدوارم با راهکارهای voip بتوانم راه حلی برای آن پیدا کنم.
    4 خط تلفن در یک پاساژ باید از فروشگاهی به فروشگاه دیگر منتقل شود که متاسفانه راهی برای سیم کشی وجود ندارد.
    چطور می توان به ارزانترین و پایدارترین شکل به صورت بیسیم این انتقال را انجام داد؟
    ضمنا قرار دادن بیس تلفن بیسیم در نقطه مبدا مورد قبول نیست.
    دسترسی به اینترنت از طریق adsl در هر دو فروشگاه با پهنای باند 256 وجود دارد.
    لطفا در مورد راه حلها و هزینه هر روش اینجانب را راهنمایی فرمایید.
    با تشکر از همه دوستان
    0
    Super Moderator
    سلام
    به نظر من برای شما استفاده از voip به صرفه نیست
    شما برای این انتقال خط به دو گیت وی ۴ پورت نیاز دارید همچنین دو عدد میکروتیک .
    این چنین سولوشن هایی عموما برای انتقال خط بین دو جای دور از هم بسیار به صرفه است مثل انتقال خط از ایران به خارج کشور
    ولی با توجه به این که دو فروشگاه شما در یک مکان هستند این کار منطقی نیست مگر هزینه برای شما مهم نباشد.
    0
    Junior Member
    فاصله بین 2 فروشگاه چند متر است؟
    0
    Junior Member
    اگر هر دو اینترنت رو از یک شرکت میگیری و رنج آی پی هاش مثل هم هستند ...شما میری اون شرکت دوتا آی پی پابلیک(به اشتباه valid) میگیری ترجیحا هم رنج که هر دو از یک روتر روت شده باشن حالا می یای دو تا گت وی میذاری یکی اینور یکی اونور یه جاش یه گیت وی میخوای با چهار تا FXO (ورودی خط شهری) یه جاش یه گیت وی با چهار پورت FXS( خروجی) ..حالا میری مودم های ADSL رو میذاری رو مد بریج که بتونی تو کارت شبکه گیت وی هات آی پی ثابت رو ست کنی یا از DSNAT استفاده کنی که معروف ترینش همون DMZ در مودم هست ... حالا یه ترانک میزنی بین دوتا گیت وی .....خب تا اینجا دوتا گیت وی داری که خیلی شیک و مجلسی و بدون هیچ روتی با هم در ارتباطن و خیالت هم از شایعه های بستن پروتوکول SIP راحته چون تو از روتر اون شرکت ارائه سرویس اینترنت خارج نمیشی که مخابرات رو پروتوکول تاثیر بذاره .....این ارزون ترین راه بود....یه بدی داره ..اینکه اینجا کامپیوترهات دیگه نت ندارن ...یا گیت وی ها نت دارن یا کام هات ....ولی من چون اینترنت بیسیم ارائه میدم این چنین راه حلی کاملا اصولی هست بدون روتر برد و کانفیگ اون و بدون هیچ روتی....واسه امنیت بیشتر به اون شرکت ADSL میگی به بالادستش بگه آی پی رو از تهران به بعد بلاک کنه ....اینجوری آی پی هات اتک نمی یاد روش بیاد هم مثل آب خوردن ردش رو میزنن ./.....راه دیگه به قول دوستان خرید دوتا میکروتیک هست که خودش سیصدتومنی میشه و بخوان تنظیمش هم کنن یه صدتومان ........البته الان یه راه حل سوم هم یادم اومد ....می یای یک سرور KTS ران میکنی (جنبه تبلیغ نداره چون کار باهاش راحته میگم) با چهارتا FXO و یه آی پی ثابت بعد اون ور هیچی نمیخری یا با سافت فون یا آی پی فون ارتباط رو برقرار میکنی ...من بودم اگه مودمت وای فای داره یه گوشی تلفن ثابت وای فای دار میگرفتم لذتش رو هم می بردم ...و یا اینکه اگه گوشیت اندروید هست یا ios میتونی با گوشیت هم به نت وای فای وصل شی و از اون طریق خطها رو جواب بدی ....کلا در حد راه های رسیدن به خدا راه هست واسه این سناریو که من همه رو هم عملی انجام دادم ./.
    0
    Junior Member
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.vahid نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من برای شما استفاده از voip به صرفه نیست
    شما برای این انتقال خط به دو گیت وی ۴ پورت نیاز دارید همچنین دو عدد میکروتیک .
    این چنین سولوشن هایی عموما برای انتقال خط بین دو جای دور از هم بسیار به صرفه است مثل انتقال خط از ایران به خارج کشور
    ولی با توجه به این که دو فروشگاه شما در یک مکان هستند این کار منطقی نیست مگر هزینه برای شما مهم نباشد.
    با نهایت احترام خدمتتون عارضم طبق تعریف کلا هر صدایی روی بستر شبکه انتقال پیدا کنه میشه VOIP .....من نمیدونم این گیت وی ها چه گناهی کردن جز voip حسابشون نمیکنن....تنها جایی که به درستی voip نیستن در حالت اینکه FXO و FXS هر دو درون یک گیت وی باشند و گیت وی هم ارتباطی با هیچ بستر آی پی چه داخلی چه خارجی نداشته باشه ./....البته اگه بنده اشتباه میکنم شما دلایلتون رو بگین ./.
    0
    Super Moderator
    سلام
    من منظورتون رو درست متوجه نشدم
    ولی من گیت وی رو خارج از ویپ به حساب نیاوردم
    کاملا برعکس گیت وی یکی از موثر و پرکاربرد ترین ابزار های ویپ به حساب میاد
    اساس کار گیت وی روی بستر شبکه صورت میگیره.
    در جوابی که به اون دوستمون دادم کلا انتقال خط با استفاده از گیت وی روی بستر شبکه صورت میگیره و این بخشی از ویپ هستش
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •