PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی در مورد ارتباط 3 گت وی mx8-fxo با هم

sadeghpa80
11-07-2016, 11:29 PM
سلام من توی سه تا مرکز شرکتمون سه تا سانترال پاناسونیک دارم
و سه تا هم گت وی MX8A-8FXO دارم

حالا سوالم
مرکز اول داخلی ها با 1 شروع میشه
مرکز دوم داخلس ها با 2 شروع میشه
مرکز سوم هم داخلی ها با 3 میشه

توی تمام این مراکز 8 تا داخلی آنالوگ به گت وی ها دادم و بین مراکز هم ارتباط Point2Point دارم

من میخوام این سه تا مرکز رو فقط و فقط با داخلی به هم متصل کنم و خطوط شهری نمیخوام .

حالا آیا نیاز به سرور Elastix دارم یا اینکه میشه فقط خود گت وی ها رو به هم متصل کرد ؟

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

Ramin
11-09-2016, 04:30 PM
سلام من توی سه تا مرکز شرکتمون سه تا سانترال پاناسونیک دارم
و سه تا هم گت وی MX8A-8FXO دارم

حالا سوالم
مرکز اول داخلی ها با 1 شروع میشه
مرکز دوم داخلس ها با 2 شروع میشه
مرکز سوم هم داخلی ها با 3 میشه

توی تمام این مراکز 8 تا داخلی آنالوگ به گت وی ها دادم و بین مراکز هم ارتباط Point2Point دارم

من میخوام این سه تا مرکز رو فقط و فقط با داخلی به هم متصل کنم و خطوط شهری نمیخوام .

حالا آیا نیاز به سرور Elastix دارم یا اینکه میشه فقط خود گت وی ها رو به هم متصل کرد ؟

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

سلام
شما میتونید با route نویسی بین گیتوی ها بدون سرور ارتباط داخلی به داخلی داشته باشید
به طور مثال
ایپی شعبه 1 شما 192.168.1.1 و ایپی شعبه 2 شما 192.168.1.2 هست
با نوشتن route های زیر میتونید نین دوشعبه ارتباط داشته باشید
در گیتوی اول
FXO 2xx ROUTE IP 192.168.1.2:5080
IP[192.168.1.2:5080] x ROUTE FXO
در گیتوی دوم هم
FXO 1xx ROUTE IP 192.168.1.1:5080
IP[192.168.1.1:5080] x ROUTE FXO
با این کار ارتباط دو شعبه شما برقرار خواهد شد
برای شعبه سوم هم کافی هست دو route دیگه به همین شکل وارد کنید

sadeghpa80
11-10-2016, 06:00 AM
سلام
شما میتونید با route نویسی بین گیتوی ها بدون سرور ارتباط داخلی به داخلی داشته باشید
به طور مثال
ایپی شعبه 1 شما 192.168.1.1 و ایپی شعبه 2 شما 192.168.1.2 هست
با نوشتن route های زیر میتونید نین دوشعبه ارتباط داشته باشید
در گیتوی اول
FXO 2xx ROUTE IP 192.168.1.2:5080
IP[192.168.1.2:5080] x ROUTE FXO
در گیتوی دوم هم
FXO 1xx ROUTE IP 192.168.1.1:5080
IP[192.168.1.1:5080] x ROUTE FXO
با این کار ارتباط دو شعبه شما برقرار خواهد شد
برای شعبه سوم هم کافی هست دو route دیگه به همین شکل وارد کنید

ممنون از شما
یه سوالی دارم من چند سال پیش این کار رو با گت وی های تنور انجام داده بودم و یه سرور الستیکس
اون وموقع مجبود بودم توی هر مرکز ابتدا یه داخلی رو بگیرم تا به تنور متصل بشم و تنور بهم یه بوق آزاد بده و بعد داخلی سمت مقابل رو بگیرم

با این توضیحات شما این به چه صورته !!
چون مثلا توی مرکز اول من که ابتدای شماره با 1 شروع میشه به محض اینکه بخوام اول شماره 2 رو بگیرم پیعام میده که همچین داخلی وجود نداره ! چی کار باید کنم ؟
متشکرم

Ramin
11-10-2016, 06:01 PM
ممنون از شما
یه سوالی دارم من چند سال پیش این کار رو با گت وی های تنور انجام داده بودم و یه سرور الستیکس
اون وموقع مجبود بودم توی هر مرکز ابتدا یه داخلی رو بگیرم تا به تنور متصل بشم و تنور بهم یه بوق آزاد بده و بعد داخلی سمت مقابل رو بگیرم

با این توضیحات شما این به چه صورته !!
چون مثلا توی مرکز اول من که ابتدای شماره با 1 شروع میشه به محض اینکه بخوام اول شماره 2 رو بگیرم پیعام میده که همچین داخلی وجود نداره ! چی کار باید کنم ؟
متشکرم

توی این حالت هم شما مجبور هستید که ابتدا یه داخلی رو بگیرم تا بوق ازاد بشنوید و مجدد داخلی طرف مقابل رو بگیرید
بهتر هست که Inbound handle رو در قسمت تنظیمات هر پورت fxo برابر Second stage dialing قرار دهید

sadeghpa80
11-12-2016, 12:12 AM
توی این حالت هم شما مجبور هستید که ابتدا یه داخلی رو بگیرم تا بوق ازاد بشنوید و مجدد داخلی طرف مقابل رو بگیرید
بهتر هست که Inbound handle رو در قسمت تنظیمات هر پورت fxo برابر Second stage dialing قرار دهید

ممنون ميشم راهنمايي كنيد كجا ابن داخلي رو بايد تعريف كنم كه بعد بوق آزاد بشنوم و داخلي طرف رو بگيرم

Ramin
11-12-2016, 04:28 PM
ممنون ميشم راهنمايي كنيد كجا ابن داخلي رو بايد تعريف كنم كه بعد بوق آزاد بشنوم و داخلي طرف رو بگيرم

در تب trunk منوی feature شما ابتدا Inbound handle رو برابر Second stage dialing قرار دهید که به شما صدای بوق میدهد از قسمت Phone number هم شماره داخلی برای پورت مورد نظر تعریف کنید
همه این تنظیمات برای همه پورت ها باید اعمال شود

sadeghpa80
11-12-2016, 06:34 PM
در تب trunk منوی feature شما ابتدا inbound handle رو برابر second stage dialing قرار دهید که به شما صدای بوق میدهد از قسمت phone number هم شماره داخلی برای پورت مورد نظر تعریف کنید
همه این تنظیمات برای همه پورت ها باید اعمال شود

فقط یه سوالی اینجوری دیگه توی تنظیمات قسمت sip لازم نیست آی پی و پ_ر_و_ک_س_ی سرور رو وارد کنم ؟
و اينكه من وقتي ٨ تا داخلي آنالوگ بدم به fxo اين داخلي ها خودشون يه شماره دارن اينا چي ميشه آيا لازم نيست كه اين داخلي ها گرفته بشه تا گت وي بوق آزاد بهمون بده !!!
ممنون

Ramin
11-14-2016, 03:23 PM
فقط یه سوالی اینجوری دیگه توی تنظیمات قسمت sip لازم نیست آی پی و پ_ر_و_ک_س_ی سرور رو وارد کنم ؟
و اينكه من وقتي ٨ تا داخلي آنالوگ بدم به fxo اين داخلي ها خودشون يه شماره دارن اينا چي ميشه آيا لازم نيست كه اين داخلي ها گرفته بشه تا گت وي بوق آزاد بهمون بده !!!
ممنون

بله فقط proxy server رو وارد کنید کافی هست
داخلی های سانترال هم میتونید بگیرین برای شنیدن بوق فرقی نداره

sadeghpa80
11-14-2016, 08:20 PM
بله فقط proxy server رو وارد کنید کافی هست
داخلی های سانترال هم میتونید بگیرین برای شنیدن بوق فرقی نداره

ممنون
وقتی 3 تا fxo دارم توی پروکسی سرور آدرس کدوم رو باید بزنم ؟!!!!

Ramin
11-21-2016, 05:54 PM
ممنون
وقتی 3 تا fxo دارم توی پروکسی سرور آدرس کدوم رو باید بزنم ؟!!!!
شما نباد دیگه توی پروکسی چیزی بزنید باید با Route نویسی این کار رو انجام بدین

sadeghpa80
11-21-2016, 06:20 PM
شما نباد دیگه توی پروکسی چیزی بزنید باید با Route نویسی این کار رو انجام بدین

آقا رامین من این کار ها رو کردم و الان ارتباط برقراره و همه چیز اوکیه بجز یه نکته

داخلی های FXO ها بعد از تماس اشغال میمونه !!!! تا زمانی که FXO رو ریستارت کنم
تمام تنظیمات off hook هم چک کردم ظاهرا همه چیز درسته ولی داخلی ها آزاد نمیشه بهد از تماس OffHook میمونه

میشه راهنماییم کنید ؟
ممنون میشم