PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط hx411 با الستیکس

ras5st
03-31-2015, 11:32 AM
با سلام
من یک hx411 خریداری کردم و در شبکه با سرور الستیکس رجیستر کردم و یک داخلی به ان تخصیص دادم ویک تلفن معمولی انالوگ به fxs ان وصل کردم حال با کلیه خطوط دیگر می توانم با ان تماس بگیرم و صحبت کنم ول با این تلفن انالوگ نمی توانم با هیچکدام از خطوط تماس بگیرم حتی 7777 هم نمی توان ارتباط برقرار کرد خواهشمندم راهنمایی فرمایید با سپاس

zeynabpashaie
04-04-2015, 10:17 AM
سلام
یک سوالی از شما دارم. آیا این پورت FXS را بر روی الستیکس رجیستر کرده اید؟
اگر می خواهید این پورت را به عنوان داخلی IP بر روی سرور الستیکس رجیستر کنید باید ابتدا یک داخلی IP بر روی سرور الستیکس تعریف کنید سپس همان داخلی با همان پسورد را بر روی پورت FXS روی گیتوی تنظیم کرده و سپس بر روی گیتوی در قسمت SIP، سرور الستیکس را به گیتوی معرفی کنید. یک ترانک SIP هم بر روی الستیکس تعریف کنید و IP Address مربوط به گیتوی را به آن معرفی کنید.
اگر نمی خواهید این پورت FXS را به عنوان بک داخلی IP بر روی سرور الستیکس رجیستر کنید، باید یک ترانک SIP بین گیتوی و الستیکس تعریف کرده و سپس برای ایجاد تماس های خروجی از روی FXS باید در قسمت Routing Table این Route نوشته شود:
FXS 1XX route IP 192.168.1.1:5060
در این مثال در نظر گرفته شده که رنج داخلی ها روی سرور الستیکس 1XX و IP Address سرور الستیکس 192.168.1.1 است.

ras5st
04-04-2015, 12:09 PM
با سلام
با تشکر فراوان بخاطر راهنمایی شما لازم به ذکر است که یک داخلی در الستیکس تعریف کردم و ان را روی hx411 قراردادم و رجیستر انجام شده و با تلفن ای پی می توانم با ان تماس بگیرم و صحبت کنم ولی از تلفن انالوگ متصل به hx411 نمی توانم با تلفن ای پی تماس بگیرم داخلی تلفن ای پی 102 و داخلی hx411 104 می باشدکه هر دو در الستیکس تعریف و رجیستر شده است البته ترانک را در الستیکس تعریف نکردم ایا ترانک هم باید تعریف کنم اگر حتماً لازم است راهمایی کنید در چه قسمتی و چگونه ان را تعریف کنم از لطف شما بینهایت سپاسگزارم.

ras5st
04-04-2015, 02:33 PM
سلام
یک سوالی از شما دارم. آیا این پورت FXS را بر روی الستیکس رجیستر کرده اید؟
اگر می خواهید این پورت را به عنوان داخلی IP بر روی سرور الستیکس رجیستر کنید باید ابتدا یک داخلی IP بر روی سرور الستیکس تعریف کنید سپس همان داخلی با همان پسورد را بر روی پورت FXS روی گیتوی تنظیم کرده و سپس بر روی گیتوی در قسمت SIP، سرور الستیکس را به گیتوی معرفی کنید. یک ترانک SIP هم بر روی الستیکس تعریف کنید و IP Address مربوط به گیتوی را به آن معرفی کنید.
اگر نمی خواهید این پورت FXS را به عنوان بک داخلی IP بر روی سرور الستیکس رجیستر کنید، باید یک ترانک SIP بین گیتوی و الستیکس تعریف کرده و سپس برای ایجاد تماس های خروجی از روی FXS باید در قسمت Routing Table این Route نوشته شود:
FXS 1XX route IP 192.168.1.1:5060
در این مثال در نظر گرفته شده که رنج داخلی ها روی سرور الستیکس 1XX و IP Address سرور الستیکس 192.168.1.1 است.
با سلام و تشکر از شما
رجیستر شده است ولی ترانک ایجاد نکردم ایا ترانک حتما لازم است در پایین توضیح کاملتر داده ام ممنون میشم مشکل مرا حل کنید

zeynabpashaie
04-05-2015, 08:40 AM
با سلام
لطفا یک ترانک نیز در الستیکس ایجاد کنید.
در الستیکس: Trunk-> SIP Trunk-> add. در دو فیلد Trunk name یک اسم برای ترانک خود تعریف کنید. این دو نام می تواند یکی باشد. سپس در قسمت PEER Detail می توان مشخصات زیر را وارد کرد:
host: IP Address (gateway
port=5060
type= friend
qualify=yes
insecure=very
context=from-trunk
همچنین در گیتوی در قسمت Basic -> SIP دو فیلد Register server و proxy server می بایست IP Address مربوط به سرور الستیکس قرار داده شود. Authentication Mode را نیز برابر Register by line یا Reg Line/Reg Gateway قرار دهید. نیازی به پر کردن دو فیلد Username و Password نیست.

ras5st
04-05-2015, 12:10 PM
با سلام
لطفا یک ترانک نیز در الستیکس ایجاد کنید.
در الستیکس: Trunk-> SIP Trunk-> add. در دو فیلد Trunk name یک اسم برای ترانک خود تعریف کنید. این دو نام می تواند یکی باشد. سپس در قسمت PEER Detail می توان مشخصات زیر را وارد کرد:
host: IP Address (gateway
port=5060
type= friend
qualify=yes
insecure=very
context=from-trunk
همچنین در گیتوی در قسمت Basic -> SIP دو فیلد Register server و proxy server می بایست IP Address مربوط به سرور الستیکس قرار داده شود. Authentication Mode را نیز برابر Register by line یا Reg Line/Reg Gateway قرار دهید. نیازی به پر کردن دو فیلد Username و Password نیست.

با تشکر و سپاس از شما

ras5st
04-07-2015, 03:31 PM
با تشکر و سپاس از شما

با سلام
ببخشید دوباره مزاحم شدم از لطف شما سپاسگزارم
مراحل قبلی را انجام دادم و داخلیها با هم در ارتباط هستند حال به پورت fxo همین دستگاه یک خط شهری وصل کردم حالا می خواهم طور تنظیم کنم که وقتی به این خط شهری از بیرون تماس گرفته می شود تلفن انالوگ متصل شده به پورت fxs همین دستگاه زنگ بخورد و بتوان پاسخ داد همچنین چگونه با این تلفن انالوگ به خط شهری متصل به fxo وصل شوم تا بتوانم با بیرون تماس بگبرم در حال حاضر fxo , fxs در status به سرور الستیکس رجیستر هستند حال باید چه کنم
خواهشمندم راهنمایی فرمایید از لطف شما پیشاپیش سپاسگزارم