PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترانک بین الستیکس و om4

m.r
04-05-2014, 10:23 PM
با سلام
بین الستیکس و OM4 یه SIP ترانک برقرار کردم.توی OM4 طوری تنظیم کردم که کاربر با گرفتن عدد 5 به الستیکس وصل بشه و بتونه به داخلی های الستیکس دسترسی پیدا کنه.توی الستیکس یه Outbound route تعریف کردم که کاربران الستیکس با گرفتن عدد 400 بتونند با تنها داخلی OM4 که پورت FXS ان هست تماس داشته باشن.(داخلی الستیکس 2XX وOM4 همچنین 400 هست).تماس از طرف OM4 به الستیکس به خوبی برقرار می شه اما در حالت عکس تماس برقرار نمیشه outbound rout. رو هم چک کردم .توی قسمت match pattern نوشتم 400 و مقصدشو ترانک SIP تعریف کردم.
ایا کاره دیگه ای باید انجام بدم؟؟

zeynabpashaie
04-08-2014, 08:37 AM
سلام دوست عزیز
من سوالی از شما داشتم:
1) شما علاوه بر SIP Trunk که در OM و الستیکس ایجاد کرده اید، در OM در قسمت Multisite هم الستیکس و OM را به هم معرفی کرده اید؟ SIP Trunk را در OM رجیستر کرده اید؟
2) این بار شما در سرور الستیکس در قسمت Outbound Route، در فیلد Match Pattern به جای 400، 4XX را وارد کنید.

به هنگام برقراری تماس از الستیکس به OM، شما بهتر است Log سرور الستیکس و OM را مشاهده و بررسی کنید

m.r
04-11-2014, 10:38 PM
با سلام مجدد
مشکل با انجام تنظیمات Multi Site حل شد.
یه سوال دیگه دارم که مربوط به OM هست.
برای اینکه داخلی های om بتونن از طریق Softphone به خط شهری متصل بشن تا تماس با بیرون داشته باشن باید Route نوشت؟؟من این Route رو نوشتم اما جواب نگرفتم.
FXS 400 Route IP 192.168.1.190:5060
IP 400 Route FXS 1
FXS 9X Remove 1
FXS 9X Route IP 192.168.1.190 :5060
IP X Route FXO 1
FXS 40[2-9] Route IP 192.168.1.190:5060
FXO 400 Route IP 192.168.1.190 :5060
IP 192.168.1.190:5060 Route FXS 1
توضیحات :
IP OM4 :192.168.1.190
FXS:400
IP ext OM:40[2-9]
ضمنا توی قسمت Dialing Rule فیلد Route برای پرفیکس 9 رو Route table تعیین کردم.
داخلی ها مینونن همو بگیرن اما fxs نوقتی به بیرون زنگ میزنم بوق اشغال میخوره.ضمن اینکه داخلی های ip نمیتونن به بیرون زنگ بزنن.
ممنون میشم کمکم کنین.

zeynabpashaie
04-13-2014, 12:06 PM
سلام. خوشحالم که مسئله قبلی شما حل شد.
من یک سوالی از شما دارم:
آیا تمامی داخلی های IP ( تلفن های IP و Softphoneها) و داخلی های آنالوگ (FXSها)، بر روی OM هستند؟ اگر بر روی OM هستند این مسئله تنها با تعریف Prefix در قسمت Dialing Rule حل خواهد شد و نیازی به نوشتن هیچ Route ای در Routing Table نیست.

m.r
05-02-2014, 03:20 PM
با سلام و عرض پوزش برای تاخیر در پاسخگویی به سوال شما.
تمامی داخلی ها بر روی OM هستند.
در قسمت Dialing Rule ، عدد 9 را به عنوان Prefix برای تماس FXS با بیرون و عدد 8 را برای تماس داخلی های IP با بیرون تنظیم کردم. و در همان قسمت Dialling Rule فیلد ترانک برای Prefix 9 را شماره ترانک مربوط به Analog Trunk و برای Prefix 8 شماره ترانک مربوط به IP Trunk را دادم اما باز هم داخلی های IP نمی توانند با بیرون در تماس باشند.
ضمناً IP Trunk را در دو حالت متفاوت تنظیم کردم :
1 - وقتی IP Trunk رجیستر شده باشد.(Registration و Proxy server را برابر با Localhost:5060 قرار دادم)
2- بدون رجیستر کردن IP Trunk.
اما در هر دو حالت داخلی های IP نمی توانند با بیرون تماس بگیرند.
حتی یک بار هم شماره ترانک مربوط به Prefix 8 در Dialing Rule را هم برداشتم اما باز هم بی نتیجه بود.

zeynabpashaie
05-03-2014, 01:58 PM
سلام
اگر تمامی داخلی های FXS و IP شما روی OM هستند هیچ نیازی به این نخواهید داشت تا یک Dialing Rule بر روی IP Trunk برای داخلی IP ایجاد کنید. تنها با استفاده از یک Prefix بر روی Analoge Trunk خود می توانید تمامی تماس های مربوط به داخلی های IP و FXS را به سمت بیرون منتقل کنید.
در رابطه با SIP Trunk هم نیازی به رجیستر کردن آن نیست. فقط Phone Number و Password مربوط به ترانک SIP بر روی OM را برابر Username و Secret ترانک روی سرور الستیکس قرار دهید. سپس روی OM در قسمت IP Trunk Registeration هم در قسمت Proxy Server، می بایست IP مربوط به به سرور الستیکس را وارد کنید.