PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پخش ivr در حین ارسال فکس

arash3d
02-16-2014, 12:45 PM
با سلام
من از Hylafax برای ارسال فکس استفاده میکنم میخاستم موقعی که فکسی ارسال میکنم دریافت کننده فکس ابتدا یک IVR برایش پخش بشه بعد که درکمه Start رو زد فکس ارسال بشه
خیلی تو اینترنت گشتم مثلا اول میخاستم با Dialplan جلو برم که موفق نشدم
بعد رفتم سراغ کانفیگ های Hylafax یک مقاله پیدا کردم که میگفت باید این خط رو تو کانفیگ IAX وارد کنین

ModemRingResponse: "AT+FCLASS=8;H1\nAT+VSM=131\nAT+VLS=1\nAT+VTX\n<waitfor:CONNECT><play:1><waitfor:OK>AT+VTS=[933,,150]"

و فایلی به نام play1.raw رو در پوشه etc/ در هایلافکس ایجاد کنین ولی باز هم موفق نشدم

kava_expert
02-16-2014, 03:30 PM
حتما دایل پلنتون مشکل داشته
agi هم میتونین بنویسین

arash3d
02-16-2014, 03:57 PM
ممکنه کد agi ای که این کار رو انجام میده رو بفرستین ؟ یا اگه سخته براتون یه لینک مقاله بزارین من خودم برم دنبالش

kava_expert
02-16-2014, 04:07 PM
http://www.voip-info.org/wiki/view/Asterisk+AGI
به لینک بالا برید و با توجه به زبان برنامه نویسی که بلد هستید لینکهای مربوطه را دنبال نمایید
موفق باشید

arash3d
02-16-2014, 04:21 PM
این کد های ارسالی من برای ارسال فکس هستش
jnew
noop
pasv
jparm FROMUSER root
jparm LASTTIME 000259
jparm MAXDIALS 3
jparm MAXTRIES 3
jparm SCHEDPRI 127
jparm DIALSTRING 9821XXXXX
jparm VRES 196
jparm PAGEWIDTH 215
jparm PAGELENGTH 279
jparm NOTIFY done
jparm PAGECHOP default
jparm PAGECHOP none
jparm CHOPTHRESHOLD 3
jparm DOCUMENT tmp/xxxxxx.pdf

این کد به خوبی یک فکس ارسال میکنه من حدس میزنم که تمام مراحل تماس رو Hylafax به استریسک محول میکنه و بعد استریسک بعد از ایجاد تماس کار ارسال فکس رو به Hylafax واگذار میکنه
پس باید یک Dialplan بنویسم که با دیتکت کردن outfoing fax خود بخود یک IVR پخش کنه ولی نمیدونم کجا و تو چه Context ای بنویسم