PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه اضافه کردن خط شهری به کارت دیجیوم و تنظیمات ان در درون الستیکس

siavash123456
01-31-2014, 04:39 AM
روی کارت ورودی من 10 تا خط شهری وارد سرور شده؛ و کاربران تلفن برای گرفتن خط آزاد برای صحبت کردن از کد دسترسی تعریف شده از 801 الی 810 ( برای 10 خط) استفاده می کنند.
حالا با توجه به نیاز می خوام 4 خط دیگه به این کارت تلفن وصل کنم. اما نچند تا سوال داردم
1- خز شهری را وصل کردن به کارت چه تنظیماتی را براید در درون الستیکس انجام بدم تا این 4 خط برای کاربران از طریق قابل دستری باشد؟
2- برای این 4 خط جدید کجا باید برم از کدهای دسترسی خطوط مثل 10 خط فبلم تعریف کنم.؟
3- چه تنطیماتی دیگری را باید کلا انجام دهم که این 4 خط جدید فایل استفاده برای کاربران باشد؟
تشکر فراوان

mhsaleh
01-31-2014, 06:03 PM
اولین قدم در این گسترش، امکان سنجی سخت افزاری است. آیا کارت فعلی شما پورت و ماژول کافی برای اتصال خطوط جدید را دارد یا نه؟
پس از امکان سنجی سخت افزاری و مساعد بودن شرایط بررسی کنید که در پنل Elastix از منوی System زیر منوی Hardware Detector آیا ماژول های شما شناسایی شده اند یا نه. ماژول هایی که خط به آنها متصل باشد و آماده به کار باشند به رنگ سبز نمایش داده می شوند.
در صورتی که در منوی معرفی شده مشکلی وجود نداشت، از منوی PBX زیر منوی PBX Configuration بخش های Trunks و Outbound Routes را بررسی نمایید و بفرمایید که چه چیزهایی تعریف شده تا من بتوانم طبق آن شما را در ایجاد تنظیمات مورد نیاز برای ارتباط ۴ خط دیگر راهنمایی کنم.