PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تنظیمات om4 برای دسترسی از طریق اینترنت

shabahang1
12-23-2013, 12:26 AM
تنظیمات om4 برای دسترسی از طریق اینترنت به چه صورت است و تنظیماتی که در مودم باید اعمال کنیم
در قسمت پورت فورواردینگ چه پورت هایی را باید اضافه کنیم؟
ممنون

mhsaleh
12-23-2013, 12:11 PM
چه دسترسی از بیرون می خواهید به OM داشته باشید؟
اگر دسترسی به پنل مدیریت نیاز دارید پورت ۸۰ را فوروارد نمایید.
اگر دسترسی جهت رجیستر کردن کلاینت و تماس نیاز دارید، پیشنهاد می کنم IP دستگاه OM را در بخش DMZ مودم خود وارد نمایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است ترافیک VoIP توسط ISP شما فیلتر شده باشد.
علاوه بر پورت فورواردینگ شما باید IP ولید خود را به OM معرفی کنید. در صورتی که IP Valid شما ثابت نیست می توانید از STUN Server استفاده کنید.

shabahang
12-26-2013, 11:52 PM
با سلام واحترام
من میخوام تنظیمات روترمیکروتیک رو برای انجام vpn بدونم و دوم اینکه مثلا" بعضی وقتها وقتی چند بار از نرم افزار 3cx تماس برقرار میشود دستکاه قاطی میکنه و دیگه تا چند دقیقه وصل نمیشه و بوق مشغولی میزنه این مشکلات به چه صورت حل میشه
ممنون از راهنمایی های کامل شما
همین جا هم لازمه که از مهندس صالح تشکر کنم که باتمام گرفتاری هایی که دارن همیشه به اینجانب پاسخگو بودن و من را راهنمایی کردن

shabahang
12-26-2013, 11:55 PM
مهندس عزیز من به دلیل اینکه از پورت فوروادینگ برای استفاده از سرورهام و بعضی از نرم افزارها استفاده میکنم برام مقدور نیست از dmz استفاده کنم .

mhsaleh
12-29-2013, 10:21 PM
برای برقراری تانلینگ در روتربوردهای میکروتیک پروتکل های مختلفی وجود دارد. برای پروتکل هایی مثل PPTP یا L2TP یک سمت سرور می شود و سمت دیگر کلاینت. کلاینت شما حتی می تواند غیر میکروتیک باشد مثلاً کانکشن VPN موبایل یا لپ تاپ و ...
شما ۲ کار می توانید انجام دهید.

۱- آی پی OM را در DMZ قرار دهید و برای سایر سرویسهاتون از Portforwarding استفاده نمایید

۲- پورت هایی که OM از آنها استفاده می کند شامل 5060 UDP و پورت های Media را به سمت آدرس OM فوروارد نمایید.

shabahang
03-04-2014, 06:47 AM
مهندس صالح سلام
من تنظیمات میکروتیک را به صورت ساده و روان از شما میخوام که بشه با اون از بیرون با om ارتباط برقرار کرد ممنون میشم اگر شفاف راهنمایی بفرمائید
الماسی

mhsaleh
03-04-2014, 07:47 AM
دقیقاً با میکروتیک چه کاری می خواهید انجام دهید؟

shabahang
03-05-2014, 12:00 AM
سلام
من میخوام نقش وی پی ان سرور رو ایفا بکنه
ممنون

mhsaleh
03-08-2014, 08:50 AM
به طور کلی در اولین قدم شما باید به میکروتیک خود یک IP در رنج شبکه خود بدهید.
سپس با استفاده از نرم افزار Winbox از منوی سمت چپ گزینه PPP را انتخاب نمایید.
از بالای پنجره باز شده گزینه PPTP را انتخاب کنید و تیک enable آن را فعال نمایید.
از تب Profiles پروفایلی که PPTP شما از آن استفاده می کرد را انتخاب کنید و برای Local Address یک آدرس IP دلخواه به جر رنج شبکه داخلی خود وارد نمایید.
در تب Users یک کاربر جدید ایجاد نمایید. نام کاربری و رمز عبور را به دلخواه وارد نمایید. در فیلد Remote Address یک آدرس دلخواه در رنج Local Address وارد نمایید.
اکنون شما می توانید با ساختن یک کانکشن در کلاینت خود به VPN Server خود متصل شوید. توجه داشته باشد که Default Gateway دستگاه OM خود را آدرس IP میکروتیک ست کنید و همچنین بر روی مودم خود برای استفاده از PPTP پورت 1723 را به سمت میکروتیک فوروارد نمایید.

shabahang
03-25-2014, 08:03 PM
سلام
باتشکر از شما مهندس صالح عزیز البته من در جایگاهی نیستم که به گفته های شما ایراد بگیرم ولی این کاری که شما می فرمائید یه ایراد کوچولو داره اونم اینه که وقتی از طریق وی پی ان وصل میشیم به دستگاه om اینترنت از گوشی قطع می شود و مثلا" تمام سرویس ها نیز به کلی قطع میگردد و فقط اتصال به om کار میکند . مهندس عزیز این را چه کنیم؟
بازم از شما تشکر میکنم و ارادتمند شما هستم
شباهنگ الماسی

mhsaleh
03-26-2014, 12:25 PM
این مشکل به کلاینت (گوشی) مربوط است. چرا که وقتی کانکشن VPN متصل می شود Default GW گوشی به طور خودکار آدرس VPN سرور خواهد شد و درخواست های خود را به آن آدرس می دهد. اگر کلاینت یک کامپیوتر بود می شد با تدابیری و تنظیم route table مانع از به وجود آمدن این مسئله شد اما در گوشی امکانات پیشرفته ای برای شبکه در دسترس نیست.
لذا یک راه حل جایگزین این است که شما به کلاینت ها از طریق VPN سرویس اینترنت را هم بدهید.

shabahang
03-26-2014, 08:46 PM
مهندس صالح عزیز سلام و ممنون از پاسخ شما آیا میشود اینترنت گوشی را در حین اتصال با vpn نیز تأمین کرد مثل همیشه که لطف دارین یه مقدار بیشتر توضیح بدین تا از دانسته های شما استفاده کنیم
بازم از لطف های بیکران شما ممنون هستم جون همیشه و همه آدم ها مثل شما نیستندکه اطلاعاتشون را در اختیار دیگران قرار دهند باز هم از محبت های سرکار متشکر
شباهنگ الماسی

shabahang
03-26-2014, 08:48 PM
در ضمن مهندس نرم افزار برای رکورد تماس های om را معرفی کنید ممنون هستم

shabahang
03-26-2014, 08:49 PM
مهندس یه سوال دیگه آیا میشود از طریق om فکس ارسال کرد یا خیر؟

mhsaleh
03-27-2014, 09:39 PM
مرکز OM به تنهایی امکان ارسال و دریافت فکس به شکل نرم افزاری را ندارد اما در صورتی که دستگاه فکس سخت افزاری در اختیار دارید و قصد ارسال و دریافت فکس از طریق آن را دارید، می تواند دستگاه فکس خود را به پورت FXS دستگاه OM یا یک ATA متصل نمایید. در صورتی که از فکس سرورهای مبتنی بر VoIP تحت پروتکل SIP استفاده می نمایید و قصد ارسال و دریافت فکس از طریق آن را دارید، می توانید فکس سرور خود را از طریق یک Trunk با مرکز OM مرتبط سازید.
در رابطه با ضبط مکالمات و Voicemail دستگاه OM نیازمند یک نرم افزار کمکی است که باید بر روی یک سیستم مبتنی بر ویندوز اجرا شود. راهنمای مربوطه را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید.
http://voipshop.ir/forum/threads/5706-%D8%B6%D8%A8%D8%B7-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-OMrecord
برای حل مشکل قطع شدن اینترنت گوشی همانطور که عرض کردم راهکار ابتدایی ارائه اینترنت از طریق VPN است. به طوری که شما در VPN سرور (میکروتیک) خود یک رول NAT می نویسید که در خواست های کلاینت های VPN را masquerade کند. در این صورت کلاینت ها (موبایل) از اینترنت سرور VPN استفاده خواهند کرد.

shabahang
04-02-2014, 02:23 PM
با سلام و تبریک مجدد سال نو به شما استاد عزیز
مهندس عزیز مشکل vpn و اینترنت را حل کردم ، فقط مشکلی پیش آمده که این سرویس رو برای ارتباط بین دو کشور استرالیا و ایران را راه اندازی کردم ولی وقتی با vpn وصل میشن در روتر میکروتیک می بینیم که vpn فعال شده ولی برنامه در گوشی موبایل که در استرالیا هستش رجیستر نمیشه و ارور 408 میده آیا راهکاری برای ارتباط و رجیستر کردن نرم افزار وجود دارد یا خیر
ممنون از لطف شما

mhsaleh
04-03-2014, 05:05 PM
خطای شماره ۴۰۸ به دلیل time out شدن ارتباط کلاینت با سرور رخ می دهد. به بیان ساده تر کلاینت شما نمی تواند با سرور ارتباط برقرار نماید. پیشنهاد می کنم مادامی که کلاینت شما از طریق VPN متصل است، از روی میکروتیک آی پی وی را پینگ کنید و از برقرار بودن ارتباط اطمینان حاصل نمایید.

shabahang
04-03-2014, 11:32 PM
مهندس عزیز سلام
پینگ برقرار است ولی برنامه ها نمی توانند رجیستر شوند البته اینکه این فقط در صورتی اتفاق می افتد که از خارج از کشور وصل میشوند در صورتیکه از داخل کشور تست کردم اینطور نیست

mhsaleh
04-05-2014, 10:06 PM
اگر پینگ جواب می دهد یعنی ارتباط کلاینت برقرار است اما این که چرا ترافیک Application رد و بدل نمی شود می تواند چند احتمال داشته باشد.
ممکن است تاخیر در ارتباط کلاینت شما به اندازه ای زیاد است که Application آن را timed out در نظر گرفته و ارتباط را قطع می داند.
ممکن است رول یا پالیسی اشتباهی در سیستم شما وجود دارد که سبب بروز اختلال می شود.

shabahang
04-07-2014, 08:36 AM
مهندس از داخل ایران بدون مشکل کار میکنه ولی از بیرون از ایران این مشکل به وجود می آید

shabahang
04-07-2014, 08:37 AM
در ضمن مهندس کانکشن vpn نیز برقرار میشه من از داخل میکروتیک وصل بودنش رو میبینم

shabahang
10-03-2014, 09:37 AM
مهندس عزیز جناب صالح سلام و خسته نباشید مرا پذیرا باشید
میخواستم بدونم در om4 چه پورت هایی را باید تغییر داد تا دستگاه om4 را از حالت کارخانه ای خارج کرد و بدون نیاز به vpn با آن ارتباط داشت از طریق ip static ممنون از راهنمایی شما