PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب کارت dahdi

saeedpersa
12-07-2013, 06:49 PM
سلام
من سیستم کاوا رو نصب کردم حالا میخوام به واسطه کارت دادی که روی سیستمم نصبه پاسخگوی خودکارو فعال کنم ولی متاسفانه جواب نمیده
ممنون میشم اگر کامفیگ خاصی میخواد بهم بگید

dahdi
1 fxo
1 fxs

kava_expert
12-08-2013, 03:00 PM
در نسخه ی اول سیستم تلفنی کاوا امکان دیتکت و تنظیمات کارت از طریق رابط گرافیکی امکان پذیر نمی باشد.

saeedpersa
12-09-2013, 09:14 AM
ممنون میشم راهنماییم کنید چطوری این رو نصب کنم!

mhsaleh
12-09-2013, 08:26 PM
همانطور که دوستان اشاره کردند استفاده از کارت های مبتنی بر DAHDI یا ZAP و ... به طور گرافیکی در KTS امکانپذیر نیست. لذا شما باید کارت خود را به طور دستی و با کامندهای مربوطه به سیستم بشناسانید.
اولین قدم این است که شما از طریق یک نرم افزار SSH مانند putty به سرور وصل شوید. پس از لاگین و در حالی که کارت روی سیستم قرار دارد مراحل زیر را انجام دهید
با وارد کردن دستور dahdi_hardware لیست کارت(های) شما نمایش داده خواهد شد.
در صورتی که کارت شما شناسایی شده بود دستور sudo dahdi_genconf را وارد نمایید تا فایل های کانفیگ کارت ساخته شوند.
سپس دستور sudo dahdi_cfg را وارد نمایید تا تنظیمات کارت انجام گردد.
در مرحله بعد فایل dahdi-channels.conf را در فایل chan_dahdi.conf که در مسیر /etc/asterisk قرار دارد include نمایید.
در فایل dahdi-channels.conf مقدار context تمام کانال های را از from-pstn به trunk تغییر دهید.
برای تماس های خروجی باید دستور exten => _9!,1,Dial(DAHDI/g0/${EXTEN:1}) را در انتهای فایل extensions.conf و در سکشن mhsaleh وارد نمایید. با استفاده از این دستور تماس های خروجی با پیش شماره ۹ خارج می شوند.
برای تماس های ورودی هم در پنل kts در بخش تنظیمات تماس های ورودی باید یک قاده اضافه کنید و به جای did حرف s را وارد نمایید.
در نهایت با استفاده از دستور reboot سرور را ری استارت کنید تا کارت شما قابل استفاده گردد.