PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارسال تمام تماس های ورودی به یک سرور الستیکس دیگر

m.habili
05-27-2012, 09:18 AM
سلام به همه دوستان و اساتید

یه سرور الستیکس دارم که یه کارت هشت پورت داره این سرور رو به یک سرور دیگه که یه خط E1 داره وصل کردم .
حالا میخوام یه کاری کنم که هر چی تماس اومد به سرور اولی که کارت هشت پورت داره همه تماس ها رو بفرسته به سمت سرور دومم که کارت E1 داره و IVR اونجا پخش بشه.
outboun , inbound rout رو نمیدونم چطور تعریف کنم ؟
ممنون میشم از اساتید محترم ما رو راهنمایی کنن.

m.habili
05-27-2012, 11:49 AM
سلام استاد خسته نباشید
من ترانک iax2 رو تعریف کردم ارتباط بین دوتا سرور برقراره حتی از داخلی سرور شماره یک به داخلی سرور شماره 2 زنگ میزنم هممه چیه ok هست و تلفن ها زنگ میخورن .
فقط میخوام تو اون سروری که خط شهری بهش وصله و هشت تا خط داره همه تماس ها بره سمت اون یکی سرورم که خط E1 داره و IVR اونجا پخش بشه. من استریسک برنامه نویسی کردم ولی این یه موردی رو که گفتید انجام ندادم و کدهای که برای ترانک و IVR بزنم رو نمیدونم.
اگه لطف کنید یه راهی از طریق خود الستیکس در اختیارم بزارین ممنون میشم تو خود الستیکس INBOUND ROUT تعریف کردم که هر چی تماس اومد از طریق ترانکی که برای برقراری بین دو تا الستیکس تعریف کردم بفرسته رو اون یکی سرور ولی نمیدونم کجای کارم ایراد داره که تماس تا توی سروری که E1 داره میاد ولی روی IVR نمیره و بعد از اینکه یکی دوتا بوق خورد قطع میشه تماس

sarvi
05-27-2012, 03:28 PM
سلام ممنونم
اگه دایل پلن زیر رو به extensions_custom.conf اضافه کنید مشکلتون حل می شه. روش کار خیلی ساده است.

[dialivr]

exten => s,1,Answer
exten =>s,n,Dial(IAX2/iaxtrunkname/ivr-extension

منتها برای اینکه بتونید ازین کانتکست تو الستیکس استفاده کنید باید همونطور که گفتم داخل custom destination این کانتکست رو اضافه کنید.