ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
    0
    Junior Member

گذاشتن سرور پشت nat

سلام
    من یه سرور الستیکس دارم میخوام از طریق اینترنت تماس هام رو بگیرم یعنی من یه داخلی روی سافت فونم توی خونه ریجیستر کنم بعد از طریق اینترنت به سرور الستیکس محل کارم وصل بشم و مستقیم بتونم داخلی های که توی محل کارم هست رو بگیرم و کسی هم از محل کار خواست بهم زنگ بزنه دیگه مجبور نباشه شماره موبایلم رو بگیره و همه بتونم مستقیم داخلیم رو بگیرن و از طریق اینترنت بهم وصل بشن یا زنگ بزنن.

من این کانفیگ ها رو انجام دادم :
    − روی مودم adsl آی پی ولید دارم و پورت فورواردینگ رو به سمت آی پی سرور الستیکس هدایت کردم پورت ها رو یکیشون رو روی tcp:5060 گذاشتم و یکی دیگشون رو که udp : 10000 - 20000 از ۱۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ گذاشتم.
    −روی سرو هم از قسمت freepbx گزینه asterisk sip seting رفتم و این تنظیمات رو انجام دادم :
    nat = yes
    ip configuration = static ip
    external ip =95.10.20.30
    local network = 192.168.1.0 / 255.255.255.0

من از سافت فون eybeam استفاده میکنم توی محل کار که داخلی ها راحت ریجیستر میشن یوزر و پسورد و آی پی سرور رو (۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۵) که میزنم راحت سافت فون ها ریجیستر میشن با هم تماس دارن و مشکلی هم نیست.
    ولی توی خونه هم وقتی یوزر و پسورد و ای پی ولید سرور رو میزنم(۹۵٫۱۰٫۲۰٫۳۰) سافت فون ریجیستر میشه ولی نه تماسی از محل کار دارم و نه میتونم به محل کار زنگ بزنم.
    لطفا یکی ما رو راهنمایی کنه ممنون
    1
    Adminstrator
    اولاً SIP معمولاً از پروتکل UDP جهت انتقال پیام استفاده می نماید لذا توی مودم پورت 5060 روی پروتکل UDP را به سمت سرور فوروارد نمایید. البته من پیشنهاد می کنم تمام فورواردینگ ها را پاک کنید و آدرس IP سرور خود را در DMZ مودم تعریف کنید.
    دوماً توجه داشته باشید که حتماً در بخش مربوط به تنظیمات داخلی مورد نظر خود گزینه NAT برابر yes باشد.
    سوماً از فیلتر نبودن VoIP توسط ISP اطمینان حاصل فرمایید. خصوصاً سمت سرور.
    در نهایت اگر همچنان مشکل پابرجا بود، عملیات دیباگ را شروع کنید. از دستور sip show peers شروع کنید. لاگ تماس را بررسی کنید. دستور sip set debug می تواند جزئیات بسیاری در اختیارتان قرار دهد.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •